Astro – Liputan Menyeluruh Sukan Olimpik Musim Sejuk 2014 Sochi, Rusia

Sukan Olimpik Musim Sejuk 2014 - Sochi Rusia
Astro akan membawakan liputan menyeluruh Sukan Olimpik Musim Sejuk 2014 yang berlangsung di Sochi, Rusia melalui dua saluran khas berdefinisi tinggi (HD) iaitu saluran 840 dan 841 serta dua saluran berdefinisi standard (SD) iaitu di saluran 820 dan 821.

Acara sukan ini juga boleh ditonton melalui perkhidmatan Astro-On-The-Go.

Saksikan kemeriahan Upacara Pembukaan secara langsung pada 8 Februari 2014, jam 12.00 malam dan sorotan acara-acara sukan secara langsung dari pukul 1.00 petang hingga 3.00 pagi setiap hari.

Serta Upacara Penutupan Sukan Olimpik Musim Sejuk 2014 yang turut dibawakan secara langsung pada 24 Februari 2014, jam 12.00 malam.

Berikut merupakan jadual sorotan acara sukan musim sejuk sepanjang dua hari pertama:

Saluran 820/840

8 Februari, Sabtu

00:00 (L) Opening Ceremony
10:00 Highlights Day 0
13:00 (D) Snowboard Slopstyle Men’s Qualification
13:25 (L) Snowboard Slopstyle Men’s Semi Finals
15:30 (D) Freestyle Skiing: Women’s Moguls Qualifying
16:40 (L) Snowboard Slopestyle Men Finals
19:30 (D) Skiing: Cross Country: Women’s 7.5km Skiathlon
22:00 (L) Skiing: Freestyle: Women’s Moguls Qualification
23:00 (D) Speed Skating: Men’s 5000m Highlights

9 Februari, Ahad

01:55 (L) Freestyle Skiing: Women’s Moguls Finals
13:00 (D) Alpine Skiing: Men’s Downhill
14:50 (L) Alpine Skiing: Men’s Downhill Finals
17:30 (D) Ice Hockey: Women’s: Highlights – USA vs Finland , Canada vs Switzerland
18:50 (D) Speed Skating: Women’s 3000ms Highlights
19:25 (L) Speed Skating: Women’s 3000m Finals
22:00 (D) Ice Hockey: Women’s: Highlights – Sweden vs Japan
23:00 (L) Figure Skating: Men’s & Women’s Team: Free Program, Ice Dance & Free Dance

Saluran 821/841

8 Februari, Sabtu

16:00 (L) Ice Hockey: Women’s Qualification: USA vs Finland
18:50 (D) Speed Skating: Men’s 5000m Highlights
22:40 (D) Ice Hockey: Women’s: Highlights – USA vs Finland
23:10 (L) Ski Jumping: Men’s Individual Normal Hill Trial Jump

9 Februari, Ahad

00:25 (L) Ski Jumping: Men’s Individual Normal Hill Qualification
13:15 (D) Snowboard: Women’s Slopestyle Qualification – Highlights
14:25 (L) Snowboard: Women’s Slopestyle Semi Finals
15:48 (D) Snowboard: Men’s Slopestyle Final
17:10 (L) Snowboard: Women’s Slopestyle Final
18:45 (D) Alpine Skiing: Men’s Downhill – Highlights
22:25 (L) Luge: Men’s Run 3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tinggalkan Komen Anda

Komen

Powered by Facebook Comments